Щоб залишитися на ринку птахівники мають шукати способи зменшення собівартості виробництва – думка

0 524

За низької купівельної спроможності українців та високої собівартості виробництва продукції птахопідприємствам потрібно скорочувати поголів’я птиці або ж зосередитися на наявних обсягах, а паралельно шукати альтернативні способи зменшення собівартості виробництва.

У цьому переконаний директор ТОВ «Агропродсервіс-Вест» Зіновій Дольний, пише журнал «Наше птахівництво».

«Наприклад, для великих птахопідприємств це може бути облаштування комплексу для виробництва електричної та теплової енергії за допомогою біогазової установки, яка працює на відходах власного виробництва, – зазначив він. – Але такий проєкт коштуватиме недешево – близько 50 тис. євро, залежно від потужності обладнання».

Дрібним птаховиробникам, на думку Зіновія Дольного, із такими цінами на енергоносії/газ у зимовий період працювати зовсім невигідно.

«Можна було б використовувати один із альтернативних способів опалювання – дрова, але сьогодні ціна на них вже зросла вдвічі, як порівняти з минулим роком, – зауважив він. – Тому фермери почали скорочувати обсяги посадки птиці».

Ще однією з причин скорочення обсягів виробництва є зростання закупівельної ціни на комбікорм та його складові.

Ще однією з причин скорочення обсягів виробництва є зростання закупівельної ціни на комбікорм та його складові, що також позначається на собівартості виробництва яєць та м’яса птиці.

SEEDS

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!