Щонайменше на 50%: стало відомо наскільки подорожчає м’ясо наступного року

0 64

З другого кварталу 2022 року ціни на м’ясо можуть зрости на 50% щонайменше. Це стосується усіх видів м’яса.

Про це розповів Микола Бабенко, керівник Асоціації м’ясної галузі, пише agronews.ua.

“Це буде продовольча катастрофа. В 2019 році ми попереджали про ризики перевитрат кормів в українському свинарстві. В 2020 році корми подорожчали на 50%. Тепер в 2021 році свинарі ризикують отримати збитки в 1000 – 2000 грн на кожні 100 кг живої маси свиней” – говорить виконавчий директор Асоціації «М’ясної галузі» Микола Бабенко.

Також експерт розповів про ситуацію в ЄС: У Польщі через зниження цін на свиней до 30 грн/кг, збитки свинокомплексів складають 500 грн на 100 кг живої маси. Собівартість свиней за новими цінами на корми в Польщі виросла до 35 грн/кг.

В Україні в цей же час ціна закупки свиней підприємствами мʼясної галузі 45 грн/кг і українські свинарі так само скаржаться на збитки. У багатьох свинарів в Україні собівартість свиней з ринковими цінами на корми досягла 45 грн/кг і, навіть, більше.

«Ціни на мʼясо в світі можуть зрости з 2 кварталу 2022 року на 50%. Доходи українців найнижчі в Європі, а витрати на продукти харчування складають до 60% доходів, тоді як в країнах ЄС в 3-6 разів менше – 10-20% доходів населення витрачає на продукти. Українці вже недоїдають – в 2-3 рази менше споживають мʼяса і молока. Такий ріст цін на мʼясо – це продовольча катастрофа і загроза здоровʼю нації», – вважає Миколи Бабенко.

SEEDS.org.ua

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!