Штучний інтелект використовують українські садівники для сортування яблук

0 135

Обладнання для сільського господарства постійно вдосконалюється, зокрема, завдяки розвитку цифрової індустрії та штучного інтелекту. Такі технології застосовують і в українських господарствах. Наприклад, модернізоване обладнання компанії “Сади Дніпра” (UApple) може робити до 80 фото кожного яблука чи груші, що дозволяє сортувати фрукти набагато ефективніше, повідомляє SEEDS.

У процесі сортування є багато нюансів. Дефекти фруктів можуть бути досить різноманітними. Наприклад, з допомогою технологій попередніх поколінь практично неможливо відрізнити “гірку ямчастість” яблука від незначного механічного пошкодження, але це вже різні класи продукту. Нове ж обладнання з інфрачервоною камерою розрізняє ці та інші пошкодження, пише EastFruit.

“Сади Дніпра” запроваджують на своїй лінії технологію інтелектуального сортування. Ми покращимо фотоаналізатор лінії – її “мозок”, ту систему, яка “сканує” фрукт за кількома параметрами. Буде вдосконалено здатність лінії розпізнавати дефекти яблук, а також груш, перший урожай яких зберемо вже наступної осені. Компанія замовила новий модуль, основу якого складає кольорова та інфрачервона камери. Це революційна система технічного зору, яка зможе надати 80 фотографій кожного яблука високої чіткості, а також аналізувати кожну нерівність яблука на його шкірці і навіть під нею. Таким чином, “Сади Дніпра” зможуть гарантувати ще більш високу якість яблук своїм замовникам з більш ніж 20 країн світу”, – повідомили на сторінці компанії у Facebook.

Читайте також: Фермери, які економлять на холодильному обладнанні, у підсумку втрачають більше

Сучасне господарство, яке спеціалізується на вирощуванні фруктів, має встановлювати обладнання не лише для сортування, а й для зберігання продукції. Як подовжити термін зберігання яблук – читайте ексклюзивно на SEEDS вже наступного тижня.

SEEDS.org.ua

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!