Штучну баранину вже продають у ресторанах

0 30

Зростає глобальна популярність рослинних замінників м’яса. На ринку вже існують штучна курятина, свинина та яловичина. Тепер можна скуштувати й рослинну баранину. Цього місяця в мережі ресторанів Souvla (Сан-Франциско, США) почали продавати штучне м’ясо від стартапу Black Sheep Foods, повідомляє SEEDS.

До складу веганської баранини входить текстурований горох, соняшникова та кокосова олія, рослинна клітковина, крохмаль та ін. Відповідного кольору штучному м’ясові надає буряковий сік та екстракт шкірки граната. Виробники запевняють, що за смаком та текстурою штучна барани на максимально нагадує натуральний продукт.

“Це буде п’ята білкова страва в ресторанах Souvla, окрім справжньої баранини, свинини, курки та смаженої білої солодкої картоплі, що продається порізаною на шматочки або в бутербродах та салатах. Поки що реакція клієнтів була надзвичайно позитивною, враховуючи відсутність інших подібних продуктів на ринку. Наразі ми розповсюджуємо продукт з фаршу “ягнятини” у вигляді кубиків, а в майбутньому будемо робити веганські фарш, бургер, ковбасу та фрикадельки”, – розповідає представниця компанії Black Sheep Foods Аліса Вістар.

Поки що рослинну баранину можна скуштувати лише в США, але компанія вже працює над тим, щоб її продукти вийшли на інші ринки, зокрема, скоро веганське м’ясо від стартапу може з’явитися у Великобританії та країнах Європейського Союзу.

Утім, далеко не всі відгуки про продукт позитивні, повідомляє sheepcentral.com. Зокрема американська сенаторка Сьюзан Макдональд вважає, що продаж Black Sheep Foods в ресторанах вводить споживачів в оману. Сама назва продукту позначає, що це м’ясо чорної вівці, тому клієнт, який не знає про існування стартапу, може подумати, що замовляє справжню баранину.

За словами політика, в супермаркеті, де веганські продукти лежать на окремих полицях, зрозуміти, що баранина несправжня нескладно, а от у ресторані, побачивши в меню слово “вівця”, людина певне не зверне увагу, що баранина є штучною. Сьюзан Макдональд пропонує законодавчо врегулювати продаж такого псевдом’яса у ресторанах, щоб не вводити споживачів у оману.

SEEDS

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!