Швейцарські сири за столітніми рецептами варить ветеран АТО

0 346

Тверді натуральні сири за старовинними рецептами пастухів зі швейцарських Альп варить ветеран АТО Володимир Мінко. Його сироварня, що розташована у Спаському, поблизу Мелітополя (Запорізька область), має назву “Leman” на честь гірського озера в Швейцарії, повідомляє SEEDS.

Заснував крафтовий сімейний бізнес Володимир Мінко у 2019 році. Сири господар разом з дружиною варять з коров’ячого молока, а сировину для них скуповують у місцевих жителів, які тримають корів.

Надихнув Володимира на створення сироварні побратим Олександр Доброжанський, пише видання “Местные вести”. Він першим почав займатися сироварінням та навчив цій справі Володимира та його дружину Христину.

Читайте також: Де розташована найвища високогірна сироварня України?

Наразі серед асортименту “Leman” – шість видів твердих витриманих сирів, м’які сири з пліснявою. Найчастіше Володимир продає свою продукцію онлайн.

“Найчастіше замовляють сирний сет – це асорті із шести сортів коров’ячих твердих сирів з витримкою не менше півроку. У сет входять: Чеддер, Монблан, Норберг, Леман, Мерлот (визріває у червоному вині) та Рамсес (коптиться на вишні)”, – розповідає Володимир Мінко.

Читайте також: Англійські корови та італійські сири в українському селищі: історія крафтової сироварні

Власник сироварні сподівається на ухвалення закону про крафтове виробництво, який чекає розгляду в парламенті вже протягом семи років. Зміна законодавства дозволила б невеликим виробникам сиру розширювати виробництво та вести торгівлю з магазинами.

Часто українські військові після закінчення служби вирішують відкрити невеликий бізнес. Побратими допомагають одне одному та об’єднують зусилля. Наприклад, минулого року ветерани АТО створили кооператив “Перлина Одещини”. Наразі вони облаштували дві теплиці площею по 1 тис. квадратних метрів і можуть продавати продукцію протягом усього року.

Читайте також: Ветерани АТО отримали грант на будівництво теплиць

Документально оформити кооператив, а також облаштувати теплиці ветеранам допоміг Український проект бізнес-розвитку плодоовочівництва UHBDP. Ветерани вже висіяли насіння цибулі, редиски та кропу. Наразі очікують на перший урожай.

SEEDS

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!