Сире молоко подорожчало на 2%: чого чекати далі?

0 105

Після семи місяців порівняної стабільності на ринку, ціни на сире молоко почали зростати. Через дефіцит молока в Україні переробники і надалі змушені будуть закуповувати молоко у фермерів та населення за вищими цінами. Утім, на ринок може вплинути зростання податку на додану вартість, повідомляє SEEDS.

“Ключовим драйвером майбутнього висхідного тренду буде дефіцит молока у переробників. Додасть також напруження вже підписаний та оприлюднений Закон України №1600-ІХ, що передбачає повернення ставки ПДВ до 20% на молоко незбиране. Це потребуватиме додаткових оборотних коштів для виробників”, – зазначають в Асоціації виробників молока.

За словами аналітика галузевої асоціації Володимира Андрійця, після збільшення ПДВ на незбиране молоко з 14% до 20%, переробники прагнуть повернутися до формату узгодження цін з виробниками з урахуванням податку. Фахівець не радить цього робити.

“Асоціація виробників молока рекомендує молочно-товарним фермам продовжувати погоджувати ціни на молоко-сировину без врахування ПДВ. Нагадуємо, це – світова практика, оскільки ціна з врахуванням ПДВ не відображає реальну цінову динаміку на ринку”, – зазначає Володимир Андрієць.

Наприкінці липня молоко в середньому подорожчало на 19 копійок – до 9,95 грн за кілограм. Середня ціна на молоко екстаґатунку збільшилась до 10,45 грн за кілограм (+24 копійки). Продукт вищого ґатунку подорожчав на 20 копійок, до 10,01 грн за кілограм, першого ґатунку – на 14 копійок до 9,40 грн за кілограм без врахування податку на додану вартість.

SEEDS.org.ua

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!