Скажений огірок, маракую та 80 сортів інжиру вирощує житель Харківщини

0 218

Екзотичні культури, такі як момордика інжир та маракуйя вирощує на власному городі Сергій Авраменко у селі Рідне на Харківщині. Чоловік – доктор сільськогосподарських наук. Експериментувати на власному городі почав 10 років тому. На випробування екзотики господаря надихнула поїздка до Криму, повідомляє SEEDS.

“Момордика – це гарбузова культура. У народі її просто називають “скажений огірок”. Це родич огірка, дині, гарбуза, але за смаком і формою яскравий оранжевий плід не схожий ні на що”, – розповідає Сергій Авраменко.

Захоплення екзотичними культурами почалося з інжиру. Вперше учений спробував його під час весільної подорожі до Криму. Наразі в саду пана Сергія росте більш ніж 80 сортів цієї культури. Наприклад, є інжир зелено-жовтого кольору, який солодший за свого фіолетового родича.

Із Китаю Сергій Авраменко привіз насіння маракуї. За його словами, наступного року його сад зросте і плантація маракуї стане найбільшою за площею у східній частині України.

Як доктор сільськогосподарських наук на роботі Сергій експериментує з польовими культурами. Екзотика ж – це хобі, заняття для душі. Урожай незвичайних фруктів та овочів чоловік поки не продає – вирощує для родини, пригощає друзів та знайомих.

“Мені хочеться адаптовувати маловідомі в Україні рослини. У світі вирощують тисячі цікавих культур, які українцям невідомі”, – говорить Сергій Авраменко.

Читати також: Український інжир “запізнився” на 3 тижні

Нагадаємо, цього року через холодну весну та інші несприятливі погодні умови, сезон дозрівання інжиру на Закарпатті почався на три тижні пізніше ніж зазвичай.

SEEDS за матеріалами ICTV

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!