Скільки бджіл експортує Україна?

0 524

Майже 110 тис. бджолосімей експортувала Україна у січні-серпні минулого року. Дані щодо підсумків усього 2021 року в цілому поки опрацьовуються. У той же час, на внутрішньому ринку спостерігається як дефіцит бджолопакетів, так і нестача маток, повідомляє SEEDS.

“За період січень-серпень 2021 р. Україна експортувала 164379,8 кг живих бджіл. Якщо врахувати, що зазвичай один бджолопакет складається із 1,5 кг бджіл, це становить понад 109,5 тис. бджолопакетів. Основні країни, куди вивозились бджоли — Азербайджан, Російська Федерация, Молдова і Канада”, – зазначає Валерій Курейко співвласник ТМ “Знатний Мед”.

Згідно зі словами фахівця з сорокарічним досвідом, дефіцит бджолопакетів може призвести до незворотних наслідків у галузі.

“Саме бджоли, а не мед є найбільшою цінністю для справжнього пасічника, адже вони є ключовим “засобом виробництва”, що виробляє мед та інші продукти бджільництва. Треба зберігати наших бджіл, постійно збільшувати їх кількість. А це все складніше робити”, – говорить Валерій Курейко.

Потреба в матках і пакетах для бджільництва щороку зростає.

“З урахуванням кількості зареєстрованих на сьогодні бджолосімей (близько 2,5 млн. штук), в Україні внутрішня потреба у бджоломатках становить понад 2 млн. особин, а потреба у бджолопакетах — понад 1 млн. штук. Адже в середньому, тільки в результаті несприятливої зимівлі в Україні щороку гине чверть від загальної кількості бджолосімей”, – говорить співзасновник ТМ “Знатний Мед”.

Нагадаємо, в Україні діє програма державної підтримки бджолярів. Власники пасіки можуть отримати субсидію на кожну сім’ю та компенсацію витрат на закупівлю бджолопакетів та бджолиних маток.

SEEDS

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!