Скільки коштів з держбюджету отримали аграрії цього року?

0 84

Подання документів на отримання державних дотацій за більшістю напрямків ще триває. У цілому на держпідтримку сільського господарства цього року планується видати 4,5 млрд гривень. Наразі аграрії вже отримали 1,1 млрд гривень з бюджету, повідомляє SEEDS.

Крім державної підтримки, фермери, які обробляють не більше ніж 500 гектарів землі, мають можливість отримати грантові кошти від Єврокомісії. Загалом ЄС виділив для цієї програми 50 млн євро.

“Виплачено вже 24,7% або 1,1 млрд грн. Наразі виплати відбулися лише за двома програмами держпідтримки. За програмою “Часткова компенсація вартості сільськогосподарської техніки та обладнання вітчизняного виробництва” виплачено 546,78 млн грн або ж 54,7% від загальної суми. За програмою фінансової підтримки заходів в агропромисловому комплексі шляхом здешевлення кредитів – 564,7 млн грн або ж 47,1% від виділеного обсягу”, – заявив Міністр аграрної політики та продовольства України Роман Лещенко.

Нагадаємо, 14 липня Кабінет Міністрів України схвалив проект постанови, якою дозволив надавати кредити під держгарантії малим фермерам на придбання земельних ділянок сільськогосподарського призначення. Як зазначає міністр Роман Лещенко, понад десяток банків видають такі кредити, зокрема це “Укргазбанк”, “Ощадбанк”, “Південний” та ін.

Читайте також: 15,5 тис. земельних паїв продали українці з липня

Станом на 14 вересня в Україні було продано вже 15534 ділянки загальною площею 35883 гектара. Найбільше паїв наразі продано у Полтавській (1404 ділянки), Київській (1370 ділянок), Хмельницькій (1294), Вінницькій (1180) та Харківській (1118) областях.

SEEDS

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!