Скільки коштує гектар землі в Україні?

0 373

Напередодні відкриття ринку землі в Україні найбільш актуальним є питання вартості ділянок. Скільки буде коштувати гектар землі, розповів інвестор та громадський діяч Іван Мірошніченко під час конференції GRAIN UKRAINE 2021, яка проходить в Одесі 4 – 5 червня. SEEDS є офіційним медіапартнером заходу.

За словами фахівця, ціна землі буде формуватися з трьох складових:

  • Перша складова, як і для будь-якого бізнесу, — це прибутковість. Тобто, середня прибутковість з кожного гектара ділянки. Ці цифри відомі і вони будуть збільшуватись, оскільки зростає вартість аграрної продукції. Для формування ціни варто врахувати прибутковість за кілька років.

«Для землі оцінка прибутковості за 10 років – це нормально. У США оцінка землі йде за 30+ років. В Україні на хорошому чорноземі будуть платити за 7-8 років по 200-300 доларів. Таким чином, вартість гектара становитиме більш ніж 2 тис. доларів» — зазначає Іван Мірошніченко.

  • Друга складова – коефіцієнт капіталізації.
  • Третій елемент – специфіка конкретної ділянки: де вона розташована, чи можливий там видобуток корисних копалин та ін.

«Протягом перших двох років після відкриття ринку земля в зоні з неризикованим землеробством, з якісними ґрунтами буде вартувати від 2,5 тис. доларів за гектар», — вважає інвестор.

SEEDS.org.ua

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!