Скільки можна заробити на купальських вінках  

0 245

Заробляти можна не тільки на лікарських травах. Вінки із звичайних лугових трав та квітів – не тільки невід’ємний атрибут свята Івана Купала, а ще й непоганий заробіток, бодай на один тільки день.

В цьому переконалися журналісти Seeds, яким пощастило провести святковий купальський вечір в національному музеї народної архітектури та побуту України, знаному як “Пирогово”.

Придбати купальський вінок – традиційну прикрасу для дівчат в цей день – можна було за різними цінами. В залежності від розміру і кількості квіток вартість коливалася в межах 100-200 гривень. Принаймні саме такі ціни почули від тутешніх продавчинь журналісти видання.

За словами відвідувачів свята, були вінки набагато дорожчі. Дехто називав суму в 300 і навіть 400 гривень, однак, на власні очі побачити де продають такі дорогі віночки, нашим журналістам на жаль не вдалося.

Щодо ціни – тут все залежить від того, що в вінок вплетено, розповіли майстрині віночного плетіння. Враховувалось все: наскільки рідкісні трави, лікарські вони чи ні, та й ціна на самі квіти мала велике значення. Деякі вінки плелися з додаванням соняхів, великих садових ромашок, або ж зовсім недешевих лілей.

Всі трави і квіти майстрині готували заздалегідь, деякі навіть підфарбовували у яскраві кольори. Плели вінки прямісінько у музеї, дуже часто – на замовлення. Клієнтки мали змогу самі підібрати, що буде в їх вінку.

Чи вигідна така справа? Судячи з того, що вінкарок на святі було не одна і не дві – запитання зайве. До того ж деякі майстрині зібрали біля себе навіть черги дівчат. Однак, комусь на клієнтів поталанило, а комусь доведеться везти залишки квітково-трав’яного краму додому.

Зрештою, чи купувати такі вінки, чи ні – вирішує кожен сам. Багато гостей купальського свята власноруч займалися плетінням вінків з польових квітів та трав. І не тільки дівчата.

Шкода тільки, що Івана Купала українці святкують тільки раз на рік, хоча… не за горами Маковея і Спаси. Польовим квітам та лікарським травам ще бути у святкових букетах.

Людмила КАЛИТА SEEDS.org.ua

Слідкуйте за нашими новинами на Facebook   Instagram  YouTube-канал

 

 

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!