Скільки можна заробити на вирощуванні моркви?

0 348

Вирощувати овочі борщового набору в Україні наразі досить вигідно, розповідає Вадим Кричковський, власник компанії “Органік-Д” (Вінницька область). Наприклад, у листопаді ціни на червоний буряк були найвищими за останні п’ять років. За словами підприємця, рентабельність вирощування моркви зараз становить 70%, повідомляє SEEDS.

Оптова ціна на моркву наразі коливається від 5 до 6 гривень за кілограм. Цього року компанія Вадима Кричковського вирощувала моркву на площі 30 гектарів. Безпосередні витрати на вирощування склали 230 тис. гривень. Заробило господарство після продажу врожаю 470 тис. гривень. Якщо вирахувати витрати на зберігання та оплату праці робітників підприємства, рентабельність моркви сягає 70%, пише AgroTimes.

“Є кілька сортів моркви. Абако F1 відомий на весь світ, він доволі ранній, має відносно середню врожайність – близько 60 т/га, але якість дуже висока. Лише 4-5% відходів від усього виходу продукції. Сорт Болівар дає врожайність 80 т/га, але в нього більш довгий цикл росту, а також більше відходів і менше товарної моркви. Тож із загальної площі – 30 га – збираємо за сезон 1800 тонн моркви”, – говорить Вадим Кричковський.

Утім при вирощуванні овочів варто врахувати важливий момент: щоб мати хороший урожай та вирощувати продукцію привабливого товарного вигляду, варто інвестувати в системи зрошування та місця для зберігання. Наприклад, облаштування системи крапельного зрошення на площі 100 гектарів вартувало “Органік-Д” 112 млн гривень.

Читайте также: Ритейл готовий платити високу ціну за якісну овочеву продукцію, а некондиційну не бажає брати і за низькими цінами – Вадим Кричковський

Також ринок овочів відносно нестабільний, тому, щоб отримати об’єктивну картину, варто розраховувати витрати та прибутковість на періоди по 4 роки.

SEEDS

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!