Скільки заробляють волиняни на місцевій “чорній валюті” – лісовій чорниці

0 473

На Волині за сезон родина, яка працює в лісі щодня, може заробити не один десяток тисяч гривень. 10 тисяч рентної плати за спецвикористання дикорослої продукції вже додав місцевим бюджетам початок заготівлі чорниць та інших дарів природи, повідомляють у Волинському ОУЛМГ.

При цьому жодних надходжень від цього не перепало у бюджети лісогосподарських підприємств, які опікуються лісами. Втім лісівники раді, що їхня праця і в цьому випадку може принести користь людям.

“Рано чи пізно громади зрозуміють важливість цього ресурсу і будуть більш дбайливо ставитися до ягідників та іншої дикорослої продукції. Наразі ми проводимо постійний контроль за режимом збирання ягід та дотриманням правил перебування у лісах Волині”, – зазначає начальник Волинського ОУЛМГ Олександр Кватирко.

Варто зазначити, що рентна плата за спецвикористання лісових ресурсів, ПДФО та єдиний податок, як і передбачено законом, у переважній своїй більшості зараховується до бюджетів місцевих громад.

Щодо безпосередньо збирачів ягід, то таким заробіткам, незважаючи на досить гарну оплату роботи, аж ніяк не позаздриш. Хоча водночас саме лісова ягода, а потім і гриби ще хоч якось стримують людей від виїздів на заробітки за кордон.

Місцеві збирачі чорниці кажуть, що через порівняно не надто щедрий врожай ягоди цього року значно більше односельчан поїхали у сусідню Польщу.

Зважаючи на відсутність будь-якої фінансової підтримки від держави, лісівники дбають про те, як заробити додаткові кошти. Тож нині до запуску в роботу готуються консервні цехи, які працюють при 6 державних підприємствах. Адже потрібно ще встигнути переробити заплановані об’єми, щоб і цього сезону можна було потішити споживача смачним чорничним варенням та перетертою з цукром натуральною ягодою.

SEEDS.org.ua за інформацією  rayon.in.ua

Слідкуйте за нашими новинами на Facebook  Telegram  Instagram  YouTube-канал

 

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!