Скількох людей може прогодувати Україна?

0 424

Рекордний приріст виробництва показала галузь сільського господарства у 2021 році. Його обсяги зросли на 14,4%. Також галузь забезпечує найбільший внесок у структуру ВВП України. Згідно зі словами міністра аграрної політики та продовольства України Романа Лещенка, країна вже забезпечує їжею близько 400 млн людей у світі, повідомляє SEEDS.

“Сільське господарство торік дало найвищий відсоток до ВВП серед усіх секторів економіки – понад 10 %. На агропродовольчу продукцію також припадає найбільший відсоток у загальному експорті України – близько 41 % за рік. Ми дедалі впевненіше претендуємо на статус одного з найбільших гарантів світової продовольчої безпеки. 20 років тому Україна «годувала» лише 40 млн людей у світі. Сьогодні ж внесок України еквівалентний харчуванню близько 400 млн людей, не рахуючи наше населення. Наша стратегія розвитку до 2030 року передбачає забезпечення продовольством 1 млрд населення світу”, – зазначає Роман Лещенко.

Нещодавно Кабмін вирішив передати всі функції, що стосуються продовольства, до Мінагрополітики. Йдеться, зокрема, про такі напрямки:

✔ безпечності та якості харчових продуктів;
✔ карантину та захисту рослин;
✔ ветеринарної медицини;
✔ органічного виробництва;
✔ обігу та маркування органічної продукції.

“Це рішення Уряду передбачає передусім об’єднання та кооперацію усіх фахових спеціалістів у межах одного міністерства, обмін даними та їх координацію”, – зазначив міністр аграрної політики та продовольства України.

SEEDS

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!