Соняшниковий лецитин українського виробництва охоче купує весь світ

0 3 342

Звичайний український соняшник може стати сировиною для вкрай важливої речовини, яку виробляють в нашій країні, за українською технологією, але продають переважно за кордоном.

Йдеться про соняшниковий лецитин. Що ж таке український лецитин, в чому його унікальність SEEDS розповіла дистриб’ютор соняшникової лецитину виробництва “БІОЛЕР” Наталія Михайлова.


– Що ж таке лецитин і як давно його виробляють в Україні?

– Соняшниковий лецитин – це основа мембран всіх наших клітин. Його  виробляють з фракцій соняшникової олії. Виробництво знаходиться в Україні.

Це український продукт, і українська технологія. Це не новий препарат, його не сьогодні винайшли. Ця речовина ще 80-х роках проходила випробування в нашій країні, але у виробництво все це втілилося тільки в 2014 році. В Україні ми продаємо соняшниковий лецитин тільки з 2019 року, до цього ми його тільки експортували.

– Чи велика конкуренція?

– На експорт соняшниковий порошковий лецитин виробляють поки що тільки 3 заводи в усьому світі. Два в Індії і один в Україні.– Наскільки унікальний такий продукт в світі?

– У всьому світі є підприємства, які виробляють соняшниковий лецитин. Однак багато виробляють рідкий лецитин, в своєму складі він містить 40% олії.

Остаточний відсоток олії в нашому продукті мінімальний. Наш лецитин фармакологічного ступеня очищення. Європейські компанії його застосовують, в зокрема, і для виробництва ліків.

– Для чого ще можна застосувати лецитин?

– Харчове виробництво. Він працює так само, як і емульгатор або консервант. Його застосовують для випічки хліба, у виробництві вафель, печива і шоколаду.

Українські виробники поки застосовують його зовсім небагато. В основному беруть крафтові шоколадники, для випічки вафель, або купують як дієтичну добавку.


Як заробити на нішевих продуктах в Україні? В яке крафтове виробництво доцільно інвестувати і які технології допоможуть зібрати максимальний врожай?

Відповіді на ці питання Ви почуєте від провідних агрофахівців під час Міжнародної конференції:

“Ніші. Технології. Інвестиції” з циклу “Збільшення прибутків в агробізнесі”

від Sapienza.media

28 жовтня у Міжнародному Виставковому Центрі (МВЦ, Київ).  

 

SEEDS.org.ua

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!