Сови допомагають садівникам захищати угіддя від гризунів

0 63

В Японії дуже багато людей займаються фермерством. Вони вирощують фрукти, – в країні це дуже прибутковий бізнес. Однак на фермах часто зустрічаються шкідники, пише SEEDS

Найчастіше в фруктових садах орудують банди мишей. Вони псують урожай, з’їдають його, фермери втомилися боротися зі шкідниками.

Читайте також: Розорювання схилів України: як запобігти деградації ґрунтів

Найпростіше — труїти пестицидами рослини, щоб відганяти мишей. Однак це шкодить урожаю. Тому японські фермери і придумали безпечний для плодів спосіб позбавлятися від гризунів, пише news24.

Вони залучають крилатих хижаків на роботу. Сови тримають мишачу популяцію під контролем. І сови ситі, і фрукти цілі. Як же японці залучають в свої сади диких сов? Вони роблять штучні житла для птахів, а також садять дуплисті дерева, щоб пернаті могли гніздитися в них.Японські дослідники дійшли висновку, що присутність сов в садах знижує чисельність мишей на 63%. Таким чином можна контролювати популяцію гризунів і зберігати угіддя. За ніч крилатий хижак може зловити до 10 мишей.


Для збереження селянських господарств птахів використовують також і в інших країнах: наприклад, в США, сови допомагають захищати виноградники від гризунів, а в Таїланді качок випускають на рисові поля.

 

SEEDS

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!