Стало відомо чому перші українські яблука вдвічі дорожчі ніж торік

0 924

В українських супермаркетах і на базарах з’явилися перші яблука нового врожаю. Однак ціна їх зовсім не тішить око простих українців – вартість плодів істотно перевищує очікування, пише SEEDS.

Варто зазначити, що перші партії яблук нового врожаю відвантажуються значно дешевше, ніж імпортні – в середньому по 20 грн/кг, повідомляють оператори ринку. Водночас їх ціна практично в 2 рази вища, ніж на перші партії яблук ранніх сортів роком раніше.

“На сьогоднішній день ціни на яблука на українському ринку в кілька разів вищі, ніж у аналогічний період минулого року.

Якщо в середині липня 2019 року ці фрукти в середньому реалізовувалися по 10-11 грн/кг, то на сьогоднішній день середня оптова ціна коливається в межах 30 грн/кг”, – розповів в ексклюзивному коментарі для SEEDS виконавчий директор Української плодоовочевої асоціації Семен Крамаренко.

До того ж, ранні яблука сьогодні пропонуються лише невеликими обсягами. Помітне збільшення пропозиції оператори ринку очікують тільки у найближчі кілька тижнів.

Нині ж українське яблуко нового врожаю в супермаркетах можна зустріти від 35 грн/кг.Такий високий рівень цін цьогоріч пояснюється одразу кількома факторами.

По-перше, в 2019 році урожай яблук в Україні знизився в середньому на 20-25%, що в свою чергу вплинуло на пропозиції на ринку, кажуть експерти ринку.

По-друге, в минулому сезоні була велика кількість неякісної продукції, яку фермери прагнули реалізувати в найкоротші терміни.

Ще одним фактором, який вплинув на ціноутворення стало підвищення споживання яблук під час карантину, в наслідок чого запаси яблук в українських сховищах практично закінчилися ще в квітні, відзначають виробники.

Свій внесок у високий рівень цін на яблука внесли затримка сезону і зниження виробництва ягід та кісточкових, що в свою чергу позначилося на їх ціні, зазначають експерти ринку.

 

SEEDS.org.ua

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!