Стало відомо чому в Україні подорожчала свинина

0 155

Зростання цін на свинину в Україні цілком можливе, якщо вона дорожачатиме на світовому ринку, а такий шанс є. про це в інтерв’ю для SEEDS розповів аналітик сільськогосподарських ринків і національний консультант Продовольчої та сільськогосподарської організації ООН Андрій Панкратов.

“Справа в тому, що через внутрішню нестачу свинини Україна змушена її імпортувати по цінах світового ринку, а світові ціни зараз на підйомі”, – каже експерт.

“Головний фактор на світовому ринку свинини зараз це зростання імпорту Китаєм. Ця країна через АЧС втратила велику кількість поголів’я, але, що більш важливо, свинарський бізнес в Китаї втратив інвестиційну привабливість. Через це зменшується внутрішнє виробництво і, відповідно, збільшується імпорт.

Будь які зміни в активності Китаю на світовому ринку часто стають надзвичайною подією: декілька відсотків китайського імпорту тієї ж свинини – це десятки тисяч тонн м’яса. Нагадаю, що через АЧС Китай вже втратив близько мільйону голів свиней”, – нагадав Андрій Панкратов.

Читайте інтерв’ю повністю: Дешевого м’яса вже не буде – експерти прогнозують подальше зростання цін

SEEDS.org.ua

 

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!