Стало відомо чому в Україні стрімко дорожчає часник  

0 1 967

Поширення коронавірусу і подальший карантин викликав серед українців чималий ажіотаж на деякі продукти. Часник, імбир, а тепер і лимони в деяких магазинах країни з’являються дедалі рідше, а іноді і зовсім відсутні.

Крім цього помітно збільшилися ціни на такі товари. Чи тільки коронавірус винен у такому стрімкому подорожчанні “корисних” продуктів журналісти SEEDS вирішили з’ясувати у виконавчого директора Української плодоовочевої асоціації Семена Крамаренко.

“Відсутність згаданої вами продукції на полицях в магазинах особисто я не спостерігав. Але, ситуація з епідемією дійсно внесла свої корективи і вплинула на багато груп товарів. Особливо на часник.

У порівнянні з 19-20 числами минулого місяця ціни виросли практично в 2 рази.

Чому саме в сегменті часнику спостерігається такий різкий ціновий стрибок? Тут вплинуло одразу кілька чинників. Перший регіон, який зіштовхнувся з істотними проблемами коронавірусу – Китай.

Саме Китай є головним постачальником цієї продукції до нашої країни, поставляючи 73% всього імпортованого Україною часнику. Епідемія в Піднебесній вплинула на розвал логістичних ланцюжків, і поставки продукції з Китаю не тільки до України, а й до інших країн”, – нагадав Семен Крамаренко.

“Якщо говорити про запаси вітчизняного часнику, ще в кінці лютого їх залишилося дуже небагато, тому більшу частину пропозиції на ринках становив саме імпортний часник.

Схожа ситуація і з імбиром. 56% від усіх поставок – продукція з Китаю.

Другим важливим аспектом є психологічний фактор споживачів. Багато людей перелякані вірусом, і всіляко намагаються убезпечити себе, збільшуючи при цьому споживання часнику, імбиру, лимона і т.і.

Немає доказів того, що споживання цих продуктів захищає людей від коронавірусу, однак вони – додаткове джерело вітамінів і корисна їжа, яка зміцнює імунітет, а деякі, зокрема часник, мають певні антимікробні властивості”, – зазначив експерт.

 

SEEDS.org.ua  

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!