Стало відомо де в Україні були найбільші червневі опади

0 238

Перший місяць літа по справжньому був сонячним та спекотним. Високі середні температури повітря відмічені в другій декаді червня. За даними моніторингу Метео Фарм середньомісячні температури по всій території України перевищили багаторічні норми на 4 – 5 °С.

Середньомісячна температура повітря на Заході перебувала в межах +21…+22°С. В Південних, Східних та Дніпровській областях  +23…+25°С. В Північних та Центральних областях +22…+24°С. Максимально до +35…+36°С температура повітря піднімалась 22 – 23 червня в Східних, Південних та Дніпровській областях. В нічні години мінімально температура опускалась до +6 градусів в Сумській, Донецькій та Харківській областях.

Середня швидкість вітру коливалась від 3 – 4 м/с. Максимальна швидкість вітру 11 м/с відмічена в Городоцькому районі Хмельницької області. На всій території України переважав південно – східний напрямок вітру.

Показники вологості ґрунту на Півдні та Сході найнижчі 17% – 19%. Краще зволожені землі на Заході, Житомирській, Київській, Вінницькій та Черкаській областях 22% – 24%.

Середня температура ґрунту +19°С. на Заході та до +24°С.на Півдні. Мінімальна температура +9°С. зафіксована в Турківському районі Львівської області.

Вологість повітря перебувала в межах 52% – 72%. Атмосферний тиск 760 – 763 мм.рт.ст.

За червень випала помірна кількість опадів, їх кількість значно менша за багаторічну норму. Особливо засушливою, бездощовою була друга декада місяця.

Найбільша кількість опадів випала в Житомирській області. Також не оминули дощі й Івано -Франківську, Львівську, Тернопільську, Хмельницьку, Одеську та Вінницьку області. Значно менше опадів спостерігалось в Донецькій, Луганській та Запорізькій областях.

Місячний гідротермічний коефіцієнт зволоження за червень вказує на недостатньо зволожений клімат всієї території України. Особливо є засушливими Східні, Запорізька, Дніпровська та Херсонська області. Основна маса опадів випала в першій половині червня, друга декада була засушливою, в третій декаді опади спостерігались лише в Північних та Західних областях.

На Закарпатті відмічено найбільшу кількість сонячного випромінювання. Похмурішими дні були в Івано – Франківській та Чернівецькій областях.

SEEDS.org.ua за інформацією meteo.farm 

Слідкуйте за нашими новинами на Facebook   Instagram  YouTube-канал

 

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!