Стало відомо, що допоможе налагодити експорт української картоплі до ЄС

0 603

Якщо українське картоплярство відповідатиме вимогам міжнародної якості стандартів ЄС, то підвищиться конкурентоспроможність галузі та збільшиться обсяг експорту картоплі, передає кореспондент SEEDS. 

Про це повідомила Владислава Магалецька, голова Держпродспоживслужби на нідерландсько-українському форумі з професійного картоплярства.

«Держпродспоживслужба веде активну роботу з відкриття нових ринків для збуту і просування української вітчизняної продукції будь-якого походження – рослинного, тваринного. Україна є членом міжнародних організацій, які регулюють питання карантину і захисту рослин, що дає нам можливість здійснювати міжнародну торгівлю і ми слідуємо в цьому світовим правилам», – пояснює Владислава Магалецька.

Експорт української картоплі заборонено до країн Європейського Союзу.

«В травні 2019 року в Держпродспоживслужбі було отримано лист представництва України в Європейському Союзі, в якому були зазначені Єврокомісією можливі кроки та дії для зняття обмежень.

Україна має бути вільна від низки шкідливих організмів, що має бути підтверджено технічною документацією.

Коли ми зможемо підтвердити технічну документацію, то ми можемо чекати, що експерти з ЄС проведуть в Україні перевірки щодо результатів досліджень, включно з результатами попередніх років; інформацію про середовище вирощування; місце розташування виробництва; перевірку імпорту; технічні звіти та лабораторні аналізи; результати заходів щодо боротьби зі шкідливими організмами в Україні.

Тільки так у нас буде шлях налагодження можливого експорту української картоплі до країн ЄС», – пояснила голова Держпродспоживслужби.

 

SEEDS.org.ua

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!