Стало відомо, що потрібно садівнику для ефективного вирощування черешні

0 97

Інститут садівництва НААН для забезпечення ефективного промислового вирощування черешні, зокрема для експортного призначення, рекомендує для зони Лісостепу три нові типи садів на сильно- та середньорослих і напівкарликових підщепах зі щільністю розміщення дерев від 417 до 1250 на 1 га.

Про це повідомляють Олена Кіщак, докторка сільськогосподарських наук, завідувачка селекційно-технологічного відділу та Юрій Кіщак, кандидат сільськогосподарських наук, провідний науковий співробітник Інститут садівництва НААН у статті журналу «Садівництво по-українськи».

За словами авторів, нові види насаджень базуються переважно на використанні вітчизняних високопродуктивних сортів, підщеп і способів формування крон.

«Щільність розміщення дерев у них оптимізовано методом математичного моделювання та перевірено в довготривалих польових дослідах, що дає можливість ефективно використовувати потенціал продуктивності таких садів, – зазначають дослідники. – Їхньою перевагою, як порівняти з іноземними, є те, що в конструкції наших насаджень схема садіння дерев враховує як силу росту підщепи, так і біологічні особливості сорту. Це є основою для їхнього застосування в технологіях вирощування цінних промислових сортів, які мають підвищений попит у споживачів».

SEEDS

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!