Стало відомо що є найбільшою конкурентною перевагою ягідників України

0 223

Українські виробники ягід мають низку конкурентних переваг на світовому ринку завдяки яким країна буде залишатися одним з основних виробників в світі ще тривалий час – як для сегмента переробки, так і для свіжого ринку. Таку думку висловив директор з розвитку ТОВ “ФруТек” (Україна) Олег Босий під час онлайн-вебінару “Основні помилки в ягідництва”.

“Україна має такі кліматичні умови, які дозволяють місцевим господарствам вирощувати більшість ягідних культур, що користуються попитом на світових ринках.

При цьому кліматичні умови не варто ставити на перше місце, так як основне наша конкурентна перевага – це наявність відносно недорогої робочої сили. Тим не менш, ми повинні бути готовими до її подорожчання”, – зазначив Олег Босий.

Гравець українського ягідного ринку також висловив думку, що з часом в цьому виді бізнесу “подешевшають” гроші, тобто виробники зможуть залучати кредити для розвитку під 2-3% річних. Це, в свою чергу, буде стимулювати автоматизацію виробництва.

Олег Босий також розповів і про місце на ринку його компанії, зазначивши, що на сьогодні “ФруТек” входить в трійку найбільших розплідників ягідних культур України.“Основні культури на яких ми спеціалізуємося сьогодні – це малина, лохина, жимолость, суниця садова. Всього на даний момент ми вирощуємо близько 3 млн саджанців. Якщо ж говорити про голубиці, то цей показник становить понад 500 тис саджанців за сезон.

Ми маємо досить багато нових ліцензійних сортів. Особливо це стосується ожини, малини і суниці садової. Крім того, зараз активно працюємо над розширенням нашого асортименту сортів лохини”, – розповів Олег Босий.

На даний момент компанія не займається експортом, реалізуючи свою продукцію виключно на українському ринку.

“Це пояснюється тим, що, зазвичай, нам просто нічого експортувати, наприклад сьогодні, ще до початку осіннього сезону, ми не маємо саджанців на продаж – все вже реалізовано нашим клієнтам. Вважаю, що цей факт показує потенціал ринку, а також те, що все більше компаній в Україні цікавляться ягідним бізнесом”, – повідомив Олег Босий.

Він також додав, що українські розсадники між собою не конкурують. Їх конкуренти, перш за все, компанії з Польщі та Нідерландів.

 

SEEDS.org.ua  за інформацією EastFruit

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!