Стало відомо що заважає впровадженню системи НАССР в Україні

0 163

В Україні досі не має закону про продовольчу безпеку. І сьогодні зусилля громадських організацій, державних органів та виробників агро- та харчової продукції мають бути спрямовані на прийняття такого закону, адже він дуже важливий для життя всього суспільства.

Таку думку висловила голова Фумігаційної асоціації України Тамара Подберезняк під час III Міжнародної торгової платформи «Інновації. Технології. Фінанси» з циклу «Збільшення прибутків в агробізнесі» в Києві, що відбулася 16 лютого та була організована агромедіа-агенцією Sapienza за підтримки Київського Міжнародного Контрактового Ярмарку.

«Власне, такий закон було ухвалено парламентом ще в 2012 році але тоді він не був підписаний Президентом як недопрацьований та як такий, що не відповідає світовим тенденціям»,- повідомила Тамара Подберезняк.

У своєму виступі голова Фумігаційної асоціації України торкнулася проблемних питань запровадження системи безпечності харчових продуктів НАССР.«Сьогодні до нашої Асоціації звертається багато людей, що впроваджують НАССР з проханням щодо допомоги в цьому процесі. Тому ми проаналізували стан впровадження НАССР в Україні: методом експрес-аналізу провели опитування учасників навчань нашої Школи пест контролю.

При цьому ми помітили кілька тенденцій. По-перше, в Україні діє міжнародний проєкт «Вдосконалення законодавства контролю за поінформованістю у сфері безпечності харчових продуктів, здоров’я та благополуччя тварин». Але коли ми запитали у учасників навчань, що вони знають про цей проєкт, то виявилося, що 90% з них нічого про нього не чули. Про даний міжнародний проєкт знають лише решта 10%, які здебільшого працюють в ветеринарії.

Крім того, ми також помітили певний секторальний підхід. Він полягає в тому, що кожна галузь впроваджує НАССР вузькопрофільно. Відбувається таке впровадження фрагментарно та не створенню єдиної картини процесу.

Вважаю, що основним завданням продовольчої безпеки України буде саме контроль і допомога при впровадженні системи НАССР. Для цього ми маємо об’єднати зусилля державних органів, громадських організацій та бізнесу»,- повідомила Тамара Подберезняк.

Говорячи про те, як саме має відбуватися цей спільний процес, Тамара Подберезняк зазначила, що, перш за все, потрібно створити єдину платформу онлайн-курсів школи НАССР. Крім того, потрібно сертифікувати фахівців з НАССР та підвищити престиж цієї системи.«Сьогодні впровадженням НАССР займаються переважно аудиторські компанії, які не завжди інформують людей про те, що дана система та добровільні стандарти – це різні речі. НАССР є широкою глобальною системою, що стосується виключно безпечності харчових продуктів, а ось стандарти системи ISO є добровільними»,- пояснила нюанси Тамара Подберезняк.

Голова Фумігаційної асоціації України також наголосила, що на сьогодні фахівці Асоціації повністю відкриті для допомоги представникам бізнесу щодо питань впровадження системи НАССР.

 

SEEDS.org.ua за інформацією  AgriGator

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!