Стало відомо що змушує фермерів України відмовлятися від вирощування томатів

0 465

Через стрімке поширення в Україні шкідника пасльонових – південноамериканської томатної мінуючої молі Tuta absoluta пояснюється висока собівартість продукції томатів. Про це розповів фермер Сергій Соколов з села Водяне Кам’янсько-Дніпровського району Запорізької області.

Сергій має 2 га теплиць, вирощує огірки й томати. У цьому районі – найбільша концентрація плівкових теплиць в Україні.

“Минулого року я витратив на боротьбу з південноамериканською томатною міллю у своїх теплицях 70 тис. грн, а цього року – у півтора рази більше. Тож можу лише сподіватися, що витрати все-таки окупляться”, – поділився фермер.

Сергій Соколов розповів, що за нинішніх умов складно планувати наступний сезон. Висока ймовірність того, що дедалі більше фермерів відмовлятимуться від вирощування томатів, особливо в другому обороті. Окрім шкідників, стабільно працювати фермерам заважає імпорт.

“Зараз ціна на вітчизняні томати хороша, можна заробляти. Але ж щойно масово піде імпортна продукція, ціна одразу просяде. Зазвичай це спостерігається в 20-х числах жовтня. Тобто в період, коли ціна мала б зростати на фоні зростання виробничих витрат на опалення теплиць, вона починає знижуватися.

Фермерам і так складно, російський ринок закрився, Крим і Донбас нам недоступні, так ще й імпорт тисне. Вітчизняних виробників держава не захищає, імпорт не обмежує. Фермери виходять із ситуації, як самі собі знають”, – сказав Сергій Соколов.


Як заробити на нішевих продуктах в Україні? В яке крафтове виробництво доцільно інвестувати і які технології допоможуть зібрати максимальний врожай?

Відповіді на ці питання Ви почуєте від провідних агрофахівців під час Міжнародної конференції:

“Ніші. Технології. Інвестиції” з циклу “Збільшення прибутків в агробізнесі”

від Sapienza.media

28 жовтня у Міжнародному Виставковому Центрі (МВЦ, Київ).  

 

SEEDS.org.ua за інформацією AgroTimes

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!