Стало відомо як подолати одну з головних проблем українських садівників – сонячні опіки

0 553

Сонячні опіки – неабияка проблема для кожного саду. Виявляється, що впоратися з цією проблемою не дуже складно. Здатна допомогти і звичайнісінька побілка дерев, побілка стебел, особливо у молодому саду, пише SEEDS. 

Про це розповіла Валентина Коцур, експерт з технології вирощування сільськогосподарських культур під час вебінару «Плодово-ягідні культури: технології захисту і нові можливості», організовано компанією Bayer.

«Сонячні опіки – це не тільки плоди, це в першу чергу опіки кори. Я би підняла цю тему з самого початку закладки саду. Якщо молодий сад висаджується, особливо дерева з темною корою, черешня чи вишня, і вони не побілені, листової маси на них дуже мало…

сонячні опіки – це проблеми на все життя саду.

На них поселяється дуже багато проблем – бактеріальний рак, чорний рак і так далі. Тому побілка повинна починатися з молодого саду», – вважає Валентина Коцур.

Окремо фахівець торкнулася теми опіків самих плодів. «Якщо говорити про проблеми з опіками плодів, це наслідок того, що ви не наростили листову масу. Якщо достатня листова маса – вона закриє плоди і опіків не буде. Це недостача живлення.

Якщо ми маємо справу з черешнею, є плівкові покриття, які захищають і від сонячного опіку і від перепадів вологості. Блиск відбиває сонце і тоді плід залишається більш охолодженим», – нагадала Валентина Коцур.  


Інша часта проблема українських садівник – розтріскування ягід. Що стосується розтріскування черешні, основною проблемою фахівці вбачають тут порушення режиму вологості. Найбільшої шкоди завдають різкі перепади вологості.



Однак, на думку Валентини Коцур, є ще кілька не менш важливих чинників:

«Розтріскування відбувається з двох причин: або нерівномірна подача вологи з кореня в плоди. Це коли нема поливу, а потім активно полили, а еластичність оболонки уже низька. Тоді йде розпирання плоду зсередини, розтріскування проявляється у вигляді продовгуватих тріщин вздовж плоду.

Друга причина – коли невеликі дощі, зволоження з поверхні в такому разі плід набирає вологи ззовні. Симптомом цього є розтріскування біля плодоніжки».

«За цією формою розтріскування ви можете зробити собі висновки про те, що стало причиною розтріскування».

Якщо у вас розтріскування йдуть переважно за рахунок дрібних дощів, то покриття препаратами на основі смол та восків дуже ефективні – вони не дадуть епідермісу вбирати вологу.

Якщо ж розтріскування ягід у вашому саду відбувається за рахунок води, яка подається з кореня, тут потрібно вже балансувати саме полив», – акцентує увагу Валентина Коцур.

 

SEEDS.org.ua

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!