Стало відомо як українським фермерам заощадити на виробництві лікарської сировини з рослин

0 432

Весь процес вирощування і доопрацювання лікарської сировини повинен бути максимально механізованим – це суттєво зменшить собівартість його. Таку думку висловив технолог-консультант компанії «Шлесем-Україна», заступник голови Асоціації виробників лікарської сировини України Олександр Губаньов під час вебінару, організованого Українським проектом бізнес-розвитку плодоовочівництва.

Фахівець зазначив, що багато виробників лікарських рослин ставлять на чолі кута цей процес, маючи на увазі наявність повноцінного сушильного господарства, без якого взагалі неможливий такий бізнес.

«Але я хотів би розвінчати цей міф. Справа в тому, що висушувати різну лікарську сировину і різні обсяги можна, знову ж таки, різними способами.

Припустимо, що ви вирощуєте невеликий обсяг сировини на власній присадибній ділянці і отримаєте урожай на рівні 200-300 кг. В цьому випадку виникає закономірне питання про доцільність придбання або розробки спеціальної сушарки. Адже якщо ми говоримо про літній період, то можна спокійно висушувати сировину на горищному приміщенні, використовуючи рами з натягнутою мішковиною. На таких рамах сировину прекрасно висихає протягом 2-3 днів.

Єдина умова – висушувати лікарську сировину потрібно в тіні. Але якщо йдеться про лікарські рослини трав’яної групи, то їх можна підв’ялити на сонці – це не завадить сировині, яка збереже свої діючі речовини. Під час такого процесу, зазвичай, з рослини випаровується близько 30-40% вологи», – повідомив технолог-консультант компанії «Шлесем-Україна».



Якщо ж сировина вирощується у великих обсягах, то за словами Олександра Губаньова, наявність спеціально розроблених сушарок – це вже реальне питання.

«Найоптимальнішим варіантом сьогодні є сушарка на підлозі – сушіння в ній відбувається за примусовим принципом. Тобто спеціальні електровентилятори примусово нагнітають до сушарки тепле повітря. Таким чином сировина швидше висихає.

Середня площа такої сушарки для об’ємного висушування повинна складати 50 кв.м. Це саме та корисна площа, яка є найбільш оптимальною для висушування сировини, зібраного з площі 3-5 га.

Свого часу для того, щоб нагнати тепле повітря в такі сушарки використовувалися потужні електродвигуни. На сьогоднішній день ця технологія – вчорашній день. Найбільш оптимальним варіантом сьогодні є сушарка з висотою від підлоги до решітки з розміщеним сировиною на рівні 15-20 см», – роз’яснив нюанси технології Олександр Губаньов.



Він також підкреслив, що перед тим, як почати займатися створенням сушильного господарства, треба знати обсяги вирощуваного лікарської сировини.

«Найбільш дешева сушарка – це та, яка зроблена самостійно. Адже промислові сушарки коштують досить дорого. При цьому їх функціонал дуже часто може бути не здатним забезпечити вам необхідні параметри для сушіння лікарської сировини.

Якщо вирощувати лікарські рослини основною сировиною яких є коріння, то без сушарки однозначно не обійтися. Адже коріння зазвичай викопуються в осінній період, коли недостатньо сонця. І якщо таке сировину не висушити протягом 5-10 днів, то воно почне псуватися», – пояснив Олександр Губаньов.

 

SEEDS.org.ua за інформацією EastFruit

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!