Стало відомо які культури в Україні найрентабельніші  

0 643

Рослинництво є однією з ключових галузей не лише агропромислового комплексу, а й економіки України в цілому. Воно забезпечує майже весь сільськогосподарський експорт нашої країни.

Зокрема зернові культури в 2018 році склали 38,4% українського аграрного експорту, рослинна олія – 23,3%, насіння олійних культур – 10,2%. Всього продукції рослинництва продано за кордон в минулому році на 17,4 млрд доларів США, що на 762,3 млн більше, ніж роком раніше.

Такому динамічному зростанню зовнішньоекономічних показників, пов’язаних з рослинництвом, сприяв рекордно великий урожай зернових, зібраних в 2018 році, – близько 70,1 млн т. Крім того, на найвищому рівні в минулому році були валові збори соняшнику і сої.

Олійні культури є найбільш рентабельними в Україні.

Наприклад, рентабельність вирощування соняшнику становить від 60 до 80%, залежно від врожаю і кон’юнктури цін в конкретному періоді. Через це, до 2016 року площі під соняшником були збільшені на 20,2% в порівнянні з 2013-м, до 6 млн га, що склало 23% всіх посівних площ в Україні.

Збільшення площ призвело до зростання виробництва, але воно могло би бути ще більше у разі більш активного застосування інтенсивних методів. Так, по використанню мінеральних добрив Україна значно відстає від сусідніх країн. Якщо у нас на гектар вноситься в середньому 124 кг азотних добрив, то в Польщі та Білорусі цей показник  приблизно в 2,5  рази вищий.

Крім зернових і соняшнику, українські аграрії приділяють увагу і іншим високомаржинальним олійним, серед яких виділяються соя та ріпак. Першої в минулому році було зібрано 4,4 млн тонн, а другого – 2,6 млн тонн.

Серед бобових культур лідируюче положення за посівними площами займає горох – 415,8 тис. га з 565,4 тис. під бобовими в цілому в 2017 році. У порівнянні з 2016 роком посадки гороху збільшилися відразу на 73%, і прогнозується, що ця тенденція продовжиться, оскільки попит на бобові на світовому ринку значно більше пропозиції.

Вирощування овочів в Україні поки що зосереджено в основному приватних домогосподарствах.

Це пояснюється низькою привабливістю цього сегмента агробізнесу для великих підприємств і відсутністю достатньої кількості овочесховищ.

В цілому, за результатами аналізу ринку рослинництва в Україні напрошується висновок, що потенціал природно-кліматичних умов України використовується ще не в повній мірі. Цьому заважає невідповідність матеріально-технічної та технологічної озброєності галузі вимогам сьогодення.

SEEDS.org.ua за інформацією  pro-consulting.ua

Слідкуйте за нашими новинами на Facebook  Telegram  Instagram  YouTube-канал

 

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!