Стало відомо які з інвестицій в АПК України будуть найприбутковішими

0 446

Вирощування та експорт яблук можуть бути одними з найбільш прибуткових видів сільськогосподарського бізнесу в Україні. Таку думку висловив економіст інвестиційного департаменту Продовольчої і сільськогосподарської організації ООН (ФАО) Андрій Ярмак.

“Україна має унікальні кліматичні умови для вирощування яблук преміальної якості. Цю перевагу неможливо купити ні за які гроші і вона є лише у 2-3 інших країн в Європі. Нерозумно його не використовувати”, – зазначив він.

За підрахунками експерта, якщо будувати бізнес з прицілом на експорт яблука в країни, де цінується преміальне якість яблука, а не в Росію, то цей бізнес можна окупити швидше, ніж більшість інших інвестицій в АПК України.

“Для того, щоб стати успішним у яблучному бізнесі зараз, бажано не мати ніякого досвіду у вирощуванні яблук, зате бажано мати досвід в маркетингу. Інвестиції в маркетинг яблук – найбільш прибуткові інвестиції зараз, проте в маркетинг як раз практично ніхто і не інвестує…”, – додав Ярмак.

Він також вважає, що кооперація в яблучному бізнесі для України неминуча.

“Агроном, який не знає англійську мову – повинен її вивчити або поступитися місцем агроному, який її знає. А ось менеджери, які займаються експортом, повинні знати англійську просто віртуозно і обов’язково вміти посміхатися”, – уточнив Ярмак.

 

SEEDS.org.ua за інформацією EastFruit

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!