Столітній селекціонер доглядає за садом-ровесником

0 103

Якщо любиш свою справу, можеш присвятити їй усе життя, та навіть у пенсійному віці продовжувати працювати. 96-річний Михайло Маківничук вирощує 100-річний яблуневий сад у Синицях на Івано-Франківщині, повідомляє SEEDS.

Михайло Маківничук заклав не один сад у Верховинському районі. Він не лише професійний садівник, а й селекціонер – вивів сорт яблук Реберчєнка. Фрукти мають характерні “реберця” – звідси і назва. Такі яблуні пристосовані до гірських умов, адже клімат інший, температури нижчі, ніж на рівнинних ландшафтах, пізніше починається весна і швидше приходить холодний сезон.

У пана Михайла 16 гектарів землі, є кішниці, шість корів. Зараз доглядати за господарством садівникові допомагають діти та онуки. Вони говорять, що у роду Маківничуків були мольфари. Можливо, саме звідси такий хист до розуміння потреб природи.

“Наших дідів-прадідів називали мольфарами за те, що вони, ніби, могли творити якісь дива. Але, як на мене, це просто любов, віра та вміння приймати життя таким, як воно є”, – розповідає онука садівника Марія Маківничук.

У саду селекціонера, що розташований на висоті 860 метрів над рівнем моря, крім різних сортів яблук, ростуть груші, вишні та сливи. Цього року урожай яблук в столітньому саду хороший.


  • Як зміниться ринок їжі у найближчі роки?
  • Які українські суперфуди наразі популярні на внутрішньому та зовнішньому ринках?
  • Які технології допомагають українським компаніям виходити на нові ринки і створювати унікальні продукти?

 💡 Про це все ви можете дізнатися 27 жовтня під час Міжнародної конференції: «From Local to Global: суперфуди, технології, ринки» з циклу Збільшення прибутків агробізнесу. Організатором виступає агромедіа-агенція SAPIENZA за підтримки Київського контрактового ярмарку. Місце зустрічі: м. Київ, Міжнародний виставковий центр (Броварський проспект 15), виставка “AgroComplex 2021”. Початок о 12:00.

Відвідування безкоштовно за умови попередньої реєстрації. Зареєструватися можна тут

SEEDS за матеріалами Суспільне Карпати

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!