Стрімко зростають ціни на огірки: чому це відбувається?

0 159

Сьогодні ціна на тепличні огірки в Україні коливається від 48 до 55 грн за кілограм. Таким чином ціна на продукт вища за котирування у грудні минулого року, повідомляє SEEDS. Згідно з даними аналітиків платформи EastFruit, лише за останній тиждень вартість огірків зросла на 11%.

Збільшується ціна як на українську, так і на імпортну продукцію. Вартість турецьких тепличних огірків коливається від 38 до 46 гривень за кілограм.

Головна причина подорожчання – обмеженість пропозиції. Більшість українських тепличних комбінатів вже завершили сезон реалізації огірків. Наразі постачання здійснює лише кілька підприємств. А от постачання огірків з Туреччини наразі здійснюється нестабільно. Наразі країна є основним закордонним постачальником огірків в Україну.

Якщо здійснювати порівняння вартості в річному обчисленні, то наразі ціни на огірки українського виробництва на 31% вищі, ніж були у грудні 2020 року. Імпортована продукція за рік подорожчала на 24%.

Аналітики EastFruit прогнозують, що наступного тижня подорожчання огірків продовжиться, адже попит на внутрішньому ринку зростає, а пропозиція залишатиметься обмеженою.

Читайте також: Смажені огірки: селекціонери у Нідерландах адаптували “зелених” для приготування

Нагадаємо, що влітку, в пік сезону дозрівання огірків, українські фермери не могли їх продати – закупівельні ціни були нижчими за собівартість збору та транспортування. Оптова вартість кондиційного продукту була меншо за 2 грн за кілограм. Тоді частина виробників на Херсонщині згодовувала огірки худобі, а деякі залишали урожай на полях.

SEEDS

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!