Створення фундукового саду нашвидкоруч є найбільш хибним шляхом, стверджує засновник ФГ «Батьків сад»

0 185

Запланована потужність виробництва фермерського господарства «Батьків сад» на Хмельниччині становить 15 тисяч саджанців фундука на рік. З метою подальшого розвитку виробництва в господарстві 4 гектари відведено для тестування нових сортів. Про це повідомляє Agravery.

Як розповідає засновник фермерського господарства Ігор Цибенко, знайомство з фундуком відбулося 10 років тому у Польщі, де клімат дуже схожий з українським, і це дозволяє застосовувати досвід поляків. Тому ті сорти, які вирощуються в Польщі, було взято за основу при посадці свого саду. Крім того, вдалося зібрати колекцію українських сортів і сортів з Італії, Франції та США.

Для заснування саду треба було також підписати ліцензійну угоду на сорти, пройти карантинне інспектування і перевірки у насіннєвій інспекції, і на це пішло близько півроку планомірної роботи.

Щодо закладки саду новачками досвідчений фермер порадив зважити і на фінансові затрати та знати очікувану урожайність. Так, для посадки гектару фундука знадобиться близько $3-3,5 тис. Протягом наступних трьох років експлуатації потрібно буде додатково витратити близько $500. Загалом за перші 4 роки в гектар доведеться інвестувати від $3,5 до $4 тис. У період плодоношення і збирання треба ще майже $1750/га. Але з одного гектара плантації фундука можна отримувати $6-9 тис доходу протягом багатьох десятків років, адже середня тривалість життя саду 50-60 років.

 

 

SEEDS

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!