Створено овий гібрид риби, яка складе гідну конкуренцію лососю й тунцю

0 135

Дослідники вивели рибу, яка складе конкуренцію лососю й тунцю. Це допоможе забезпечити населення, яке невпинно зростає, рибою та скоротити використання ресурсів морів, річок та океанів, пише SEEDS.

Планується, що новий гібрид європейського сома, виведений фахівцями з кількох країн Євросоюзу, може замінити дорогі лосось, тунець і тріску.

Сом — дуже смачна та корисна риба, якщо її правильно приправити та приготувати. Вона здатна легко адаптуватися до різних умов розведення, швидко росте та стійка до хвороб.

У рамках проєкту SilGen було створено систему масового виробництва прісноводних сомів найвищої якості, пише Horizon.

Дослідники почали з виведення найкращої з можливих одомашнених версій європейського сома. Вони виділили гени, відповідальні за корисні риси, щоби покращити потомство, доки не придумали нову породу, названу на честь проєкту SilGen.

Читайте також: Українські фермери могли б непогано заробити, вирощуючи комах на корми для тварин

У майбутньому європейський сом забезпечить населення, яке росте, корисними речовинами, що є в рибі, і дасть «відпочити» водоймам. Адже відомо, що моря, річки та океани досягли межі перелову.

Розробники SilGen налагоджують співпрацю з фермерами та ресторанами, щоб зробити рибу доступнішою. Вони впевнені, що біле мʼясо й тверда текстура виведеного сома привабить мільйони покупців.

 

SEEDS

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!