Сучасне маркування може суттєво збільшити прибутки українських аграріїв

0 579

Навіть звичайна копійчана термоетикетка, що виступає маркером на тарі, у яку збирають ягоди, фрукти або овочі, може вплинути на збільшення їх вартості. Так вважають фахівці вінницької компанії “МініСофт”.

Всім відомо, що зміна технології збирання та обліку урожаю приносить 20 – 25% додаткового доходу. Він  утворюється завдяки збільшенню продуктивності праці людей, які збирають продукцію. Застосування сучасного маркування дозволить суттєво змінити і спростити роботу працівників.

Для використання технології збирання з маркованою тарою необхідно мати спеціальний апаратно-програмний комплекс (АПК), до складу якого входять ваги, сканер штрих-коду, принтер етикеток та комп’ютер із спеціальною програмою.

Головне – спеціалізована програма із базою даних, яка об’єднує всі апаратні пристрої та накопичує і обробляє дані про зібраний урожай та зароблену працівниками платню.

Тара з етикетками видається працівникам, до того ж кожна людина збирає продукцію в тару з конкретним маркером, а це дозволяє автоматизувати процес обліку зібраного.

Наповнені ящики виносяться працівниками до краю ділянки, де їх збиратиме спеціальний транспортний засіб. Працівники самі не носитимуть повні ящики до місця зважування, витрачаючи на це час і сили.

Саме відмова від непродуктивного переміщення працівників від місця збирання до місця прийому продукції і дає той самий приріст продуктивності праці – у зекономлений час працівник може зібрати додатковий об’єм продукції.

Такий чинник може стати додатковим стимулом для залучення сезонних працівників до збирання урожаю. Ця проблема досить суттєва для всіх аграріїв в умовах дефіциту робочих рук.

Облікованою продукцією легко управляти – в режимі реального часу керівник чи фермер знає об’єми зібраного і може приймати рішення про подальші дії з продукцією.

Суми заробленої плати працівниками виводяться одним звітом – у будь-яку мить, тобто не потрібно витрачати час на рутинні операції по підсумовуванню обсягу зібраного кожною людиною та нарахування їй заробітної плати.

SEEDS.org.ua

 

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!