Сучасний рівень розвитку сільгосптехніки дозволяє фермеру не залучати найманих працівників – думка

0 335

Керівник фермерського господарства «Зодіак-ВМ»  Михайло Махітка зазначив, що наразі сільгосптехніка сягнула такого рівня розвитку, що дозволяє не залучати найманих працівників і обходитися власними силами.

Про це йдеться у матеріалі Kurkul.com.

Михайло Махітка офіційно став фермером з 1992 року. Хоча починали справу з батьком, але  у перший рік взяли одного найманого працівника, потім другого, а згодом їх стало троє. Сьогодні працюють виключно сім’єю: керівник господарства, дружина і старший син.

«Для мене фермерство — спосіб життя, а не робота. Часто мені кажуть: «Навіщо воно тобі здалося це фермерство, безперервно працюєш — ні вихідних, ні прохідних». На що я відповідаю: «Мені це дається неважко, я цим живу, мені у цьому середовищі комфортно. Бо, крім землі, в мене немає ніякого начальника», — поділився Михайло Махітка.

За його словами, розвиток сімейного господарства має бути спрямований на зростання добробуту та заможності родини. А також на інвестиції у технології, що дозволяють застосовувати менше фізичної та найманої праці.

««Крутість» техніки не дуже відбивається на врожаї, але вона відбивається на стані здоров’я фермера. Із сучасною технікою ми не є рабами своєї землі. Купивши нового трактора, ми значно спростили собі життя. Моя праця на тому тракторі зводиться до кількох натискань на кнопку та мінімальної кількості дотиків до руля. Налаштувавши попередньо програму з необхідними параметрами роботи машини, мій син, по суті, вже на 99% полегшив мені завдання», — пояснив фермер.

Як раніше повідомляв SEEDS, в с.Каланчак Ізмаїльського району згорів трактор John Deere 8430 2007 р. випуску.

За інформацією, сільгосптехніка належала відомому ізмаїльському фермеру та екс-депутату районної та облради Олександру Пєткову, керівнику ФГ «Дінекс Агро». Поліція кваліфікувала пригоду, як навмисний підпал. Модель вживаного трактора John Deere 8430 2007 р. випуску коштує близько $100 тис.

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!