Суниця альпійська – реальний мільйон з гектара

0 846

Суниця альпійська в разі її продажу на свіжому ринку може приносити до 1 млн грн виручки з гектара. Водночас, продаючи таку суницю на подальшу заморозку можна заробити практично вдвічі менше.

Однак саме такий варіант є найбільш доцільним. Про це розповів заступник директора з наукової роботи Інституту садівництва НААН Олександр Ярещенко.

За його словами, витрати на закладку гектара нішевої культури досягають 130-140 тис. грн. Однак вона має високу енерговитратність в плані збору врожаю.

“Суниця альпійська – чи не найбільша енергозатратна з точки зору збору врожаю культура. Знадобиться близько 100 людей на гектар. Про це свідчать дані реального проекту”, – говорить експерт.

Він додає, що на нішеву ягоду є постійний запит на ринку. Однак все ж в основному це експорт заморожених ягід.

“Без доступу до потужностей заморозки вирощування цієї ягоди несе високий ризик, оскільки вона зберігається короткий термін, ніж утруднена реалізація на свіжому ринку. Тому саме наявність потужностей до заморозки відкриває двері до цього бізнесу”, – говорить Ярещенко.

Реалізовувати такий проект окремо досить ризиковано. Суницю альпійську краще розглядатися як додаткове прибутковий напрямок.

“Це дозволить організувати додаткове навантаження на існуючий персонал”, – додав експерт.

 

SEEDS.org.ua  за інформацією AgroPortal.ua

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!