Свинарство в Україні на межі зникнення

0 915

У вітчизняному секторі свинарства існує багато невирішених проблем. На цьому наголошують в Асоціації тваринників України.

Поширення африканської чуми свиней, недостатня кількість підприємств з утилізації, відсутність державних компенсацій та приховування фактів виявлення АЧС у господарствах – усе це, на думку аналітиків АТУ може призвести до того, що галузь свинарства в Україні за 2-3 роки практично зникне.

“На жаль, реально діючих підприємств з утилізації по всій Україні дуже мізерна кількість. А якщо перевірити ті, що числяться за офіційною статистикою, то виявиться, що більшість з них не працюють чи перебувають в аварійному стані.

Інша проблема – це дуже висока вартість послуг підприємств з утилізації свиней. Через дефіцит підприємств з утилізації відходів тваринного походження, свинарським господарствам часто доводиться замовляти послуги з інших областей.

Ситуація з виплатами компенсацій також вкрай негативна: за словами виробників, членів АТУ, компенсації підприємствам, постраждалим від АЧС, держава не виплачує”, – зазначають в Асоціації тваринників України.

Голова АТУ Ірина Паламар вважає, що основною причиною такої ситуації в свинарстві є бездіяльність Держпродспоживслужби.

“Ми, як асоціація, що захищає інтереси тваринницької галузі, закликаємо Держпродспоживслужбу нарешті почати вести ефективну боротьбу з АЧС. Якщо зараз не забити на сполох, то через 2-3 роки свинарство як галузь в Україні просто зникне”, – зазначає Паламар.

SEEDS.org.ua за інформацією Meat-Inform

 

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!