Свині знову подешевшали: чого очікувати фермерам у середині лютого?

0 98

Ціни на свиней забійних кондицій знижувалися чотири тижні поспіль. Утім, оператори ринку, які очікували стабілізації котирувань вже цього тижня висловлюють такі ж сподівання щодо наступного (з 7 по 13 січня). Варто зазначити, що в західних регіонах ціни вже припинили знижуватись, повідомляє SEEDS.

Згідно з даними аналізу ринку від Асоціації “Свинарі України” (АСУ), наразі середня закупівельна ціна на свиней живою вагою складає 43,7 грн за кілограм. Таким чином, за тиждень котирування знизились на 2,5%.

“За результатами попередніх торгів оператори центральних та східних областей переглянули ціни на 0,5-2 грн/кг у бік пониження. Тож ціновий коридор у цих регіонах понизився до 43-45 грн/кг. Проте на Заході країни відбулася стабілізація цін в діапазоні 42-43,5 грн/кг”, – зазначають в АСУ.

Є кілька факторів, що сприятимуть стабілізації цін в найближчі тижні.

“Представники м’ясопереробки у свою чергу також озвучують очікування щодо стабілізації цін закупівлі наступного тижня. Так, понад половина опитаних заготівельників озвучує такі прогнози щодо подальшої цінової динаміки. Зокрема, вони зазначають, що торгівля свининою йде планово та відповідає звичним сезонним тенденціям, а попит та пропозиція на ринку живця відносно врівноважені. Надходження імпорту свинини, хоча і має певний вплив на ринкову ситуацію, проте подальше пониження цін, зокрема, до бар’єрної позначки, не матиме позитивного впливу на ринкову ситуацію”, – повідомляє аналітичний відділ Асоціації “Свинарі України”.

Варто зазначити, що згідно з даними Державної митної служби України, у січні імпорт свіжого та охолодженого м’яса свиней склав 6,6 тис. т сукупною вартістю 11,9 млн дол. США. При цьому обсяги квот на безмитного ввезення свинини з ЄС у 2022 році вже вичерпано на третину.

SEEDS

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!