“Свиняча катастрофа” в Китаї спричинить подорожчання м’яса в Україні

0 505

Епізоотична ситуація в Китаї набуває масштабу національної катастрофи і боляче вдарить по гаманцям у всьому світі. За попередніми даними в Піднебесній через АЧС загинуть і будуть забиті близько 200 млн свиней.

Варто нагадати, що Китай є найбільшим виробником свинини на світовому ринку. Очікується, що виробництво свинини досягне найнижчої позначки за останні 20 років.

Річна втрата буде на 30% більшою за все щорічне виробництво свинини в США і дорівнюватиме річним показникам всієї Європи.

Китай буде змушений наростити імпорт свинини, витягаючи всі резерви цього м’яса зі світового ринку.

А от світове зростання цін вплине, в свою чергу, і на вартість свинини в Україні. Про це в інтерв’ю SEEDS.org.ua заявив аналітик сільськогосподарських ринків і національний консультант Продовольчої і сільськогосподарської організації ООН Андрій Панкратов.

“Зростання цін можливе, якщо свинина буде дорожчати на світовому ринку. А такий шанс є. Справа в тому, що через внутрішній брак свинини Україна змушена її імпортувати за цінами світового ринку, а світові ціни зараз на підйомі.

Головний фактор на світовому ринку свинини зараз це зростання імпорту Китаєм. Будь-які зміни в активності Китаю на світовому ринку часто стають надзвичайною подією: кілька відсотків китайського імпорту тієї ж свинини – це десятки тисяч тонн м’яса.

SEEDS.org.ua за інформацією agronews.com

 

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!