Світове виробництво яблук зростає попри неврожай в Європі

0 128

Світове виробництво яблук у сезоні 2019/2020 зросте майже на 7% і складе 75,7 млн тонн. Такий прогноз опублікувало Міністерство сільського господарства США (USDA) у своему грудневому звіті. Незважаючи на суттєве зниження врожаю в європейських країнах, валовий збір яблук цього сезону перевищить показники минулорічного року.

Основою причиною збільшення світового валового збору яблук є відновлення виробництва в Китаї. Нагадаємо, що в сезоні 2018/2019  в Піднебесній був зібраний мінімальний урожай яблук за останні 9 років, що було зумовлено несприятливими погодними умовами в квітні-травні, в основних провінціях-виробниках.

Очікуються, що цього сезону виробництво яблук в Китаї зросте на 8 млн тонн і складе 41 млн тонн. Майже у всіх основних регіонах, спостерігалися сприятливі умови вирощування протягом усього періоду розвитку фруктів. На фоні такого зростання валового збору прогнозується, що експорт яблук з Китаю збільшиться на 30% і перевищить позначку в 1 млн тонн.

Що стосується виробництва яблук в ЄС, то прогнозується, що валовий збір скоротиться майже на 25% і складе 11,5 млн тонн. Таке суттєве зниження врожаю вплине і на зовнішні поставки яблук з регіону. Експерти USDA стверджують, що експорт яблук країнами ЄС в сезоні 2019/2010 знизиться відразу на 200 тис. тонн до 975 тис. тонн, що стане другим найменшим показником з сезону 2007/2008 років.

Згідно з опублікованими прогнозами виробництво яблук в США зросте на 179 тис. тонн до 4,7 млн тонн. В першу чергу збільшення врожаю пов’язано зі зростанням виробництва у Вашингтоні, в результаті сприятливих погодних умов.

Очікується, що об’єми зовнішніх поставок зростуть на понад ніж 100 тис. тонн та складуть 860 тис. тонн. Збільшення експорту експерти в першу чергу пов’язують зі скасуванням двадцятивідсоткового тарифу «відплати» Мексиці у травні 2019 року. Імпорт яблук США залишиться на рівні 145 тис. тонн, оскільки збільшення поставок з Нової Зеландії компенсують зниження імпорту з Чилі.

 

SEEDS.org.ua  за інформацією Fruit-Ukraine.org

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!