Світові ціни на продовольство продовжують знижуватись

0 404

У серпні відбулось падіння базового показника світових цін на продовольство, що стало п’ятим поспіль щомісячним зниженням, зумовленим падінням котирування на більшість основних товарів, пише SEEDS.

Про це повідомила Продовольча та сільськогосподарська організація ООН (ФАО).

У серпні Індекс продовольчих цін ФАО у середньому становив 138,0 пунктів, що на 1,9 відсотка менше, ніж у липні, але все ще на 7,9 відсотка вище за показник минулого року. Індекс відстежує щомісячні зміни світових цін на кошик продовольчих товарів.

Індекс цін ФАО на зернові знизився на 1,4 відсотка порівняно з попереднім місяцем, що було зумовлено зниженням світових цін на пшеницю на 5,1 відсотка, чому сприяло покращення перспектив виробництва в Північній Америці та Російській Федерації, а також відновлення експорту з чорноморських портів України. Ціни на рис в середньому залишалися незмінними протягом місяця, в той час, як котирування на фуражне зерно зросли незначно, на 0,2 відсотка, оскільки підвищення світових цін на кукурудзу через спекотні та сухі умови вирощування в Європейському Союзі та Сполучених Штатах Америки було компенсовано зниженням ціни на ячмінь та сорго.

Індекс цін ФАО на рослинну олію знизився на 3,3 відсотка порівняно з липнем, досягнувши рівня, трохи нижчого за показник серпня 2021 року. Світові ціни на соєву олію помірно зросли через побоювання щодо впливу несприятливих погодних умов на виробництво в Сполучених Штатах Америки, але приріст був більш ніж компенсований зниженням котирувань на пальмову, соняшникову та ріпакову олії, чому сприяло збільшення пропозиції пальмової олії з Індонезії через зниження експортних податків і поступове відновлення постачання соняшникової олії з портів України.

У серпні Індекс цін ФАО на молочну продукцію знизився на 2,0 відсотка, залишившись на 23,5 відсотка вищим свого показника серпня 2021 року. Світові ціни на сир зростають десятий місяць поспіль, тоді як ціни на молоко знизилися на тлі очікувань збільшення постачання із Нової Зеландії, навіть попри зниження виробництва у Західній Європі та Сполучених Штатах Америки.

Читайте також: ФАО забезпечить українських фермерів насінням озимої пшениці

Індекс цін ФАО на м’ясо знизився на 1,5 відсотка порівняно з липнем, але залишився на 8,2 відсотка вищим за показник минулого року. У серпні міжнародні котирування на м’ясо птиці впали на тлі підвищеного попиту на експорт у світі, тоді як світові ціни на яловичину знизились через слабкий внутрішній попит у деяких провідних країнах-експортерах. Котирування свинини зросли.

Індекс цін ФАО на цукор знизився на 2,1 відсотка до найнижчого рівня з липня 2021 року, головним чином через високі обмеження експорту в Індії та зниження цін на етанол у Бразилії.

Додаткова інформація доступна тут.

SEEDS

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!