Свято молодого вина на Закарпатті відклали до грудня

0 153

Божоле нуво – це не лише молоде червоне вино з сорту винограду гаме, а й свято, коли вперше куштують вино нового урожаю. Відзначають його у третій четвер листопада. З’явилася ця традиція у Франції, а пізніше поширилась на багато інших винних регіонів. Святкують Божоле нуво і в Україні – на Закарпатті. Називається воно “Закарпатське божоле”. Утім, свято молодого вина у регіоні цьогоріч відкладається, повідомляє SEEDS.

“Гаме дає вина з яскраво вираженою фруктовістю, що нагадує яскраву подрібнену полуницю та малину, а також глибокі квіткові ноти бузку та фіалки. Тому саме з винограду сорту ГАМЕ у Франції виготовляють молоді вина “Божоле Нуво”, – йдеться на сторінці заходу в Facebook.

Раніше організатор події, Спілка приватних виноградарів та виноробів Закарпаття, планували її на 12 – 14 листопада. Але зміщення сезону збору винограду цьогоріч та ситуація з поширенням коронавірусу призвели до перенесення фестивалю вина.

Читайте також: Авторське вино Олега Скрипки отримало золоту нагороду дегустаційного конкурсу Ukraine Wine&Spirits Awards 2021

“У зв’язку із погіршенням епідеміологічної ситуації в країні загалом, а також аномально пізнім сезоном збору винограду ХІІІ Свято молодого вина “Закарпатське Божоле”, заплановане на 12-14 листопада, переноситься на 17-19 грудня 2021 року. Разом із тим, костюмована урочиста хода та відкриття першої символічної бочки таки відбудеться, як і в попередні роки, в серці Ужгорода – на перехресті вулиць Корзо та Августина Волошина у четвер, 18 листопада”, – повідомляють організатори.

SEEDS

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!