Тепличні огірки подорожчали на 10-17%

0 116

Більшість тепличних комбінатів в Україні працюють на газовому опаленні. Через стрімке подорожчання енергоресурсів існував ризик, що Україна може залишитись без тепличних овочів вітчизняного виробництва. Утім, новий обіг огірків з’явився на ринку практично у то й же час, що і минулого року, повідомляє SEEDS.

Варто зазначити, що ціни на продукт зросли. Крім здорожчання собівартості на вартість вплинуло зменшення пропозиції імпортованих огірків. Зокрема, через снігопади в Туреччині постачання овочів з цієї країни ускладнилось.

“Перші партії гладких огірків надійшли на ринок по 80-82 грн за кілограм (2,86-2,93 долара за кілограм), що в середньому на 10% дорожче, ніж на перші партії цієї продукції минулого року. Більш різко зросла ціна огірки з пухирчатою поверхнею, і при цьому зростання цін у даному сегменті продовжується. Так, на сьогодні тепличні комбінати готові відвантажувати пухирчастий огірок не дешевше за 90-95 грн за кілограм (3,22-3,40 долара за кілограм), що в середньому на 17% дорожче, ніж за аналогічний період минулого року”, – повідомляють аналітики порталу EastFruit.

Утім, прогнозується, що високі ціни на огірки втримаються ненадовго. За 1-2 тижні обсяги виробництва в українських тепличних комбінатах вийдуть на повну потужність. Також, за умови сприятливої погоди, невдовзі відновиться імпорт турецьких огірків. Тому ціна на продукт має зменшитись.

Нагадаємо, подорожчання огірків почалося ще в грудні, коли більшість українських тепличних комбінатів завершили сезон реалізації. А от постачання огірків з Туреччини почало здійснюватися нестабільно.

SEEDS

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!