Тепличні овочі в Україні дорожчають шаленими темпами

0 240

На українському ринку спостерігається черговий сплеск підвищення цін на тепличні огірки та томати. Подорожчання тепличної продукції продавці, перш за все, пов’язують з повним відходом з ринку місцевих тепличних овочів, а також з помітним скороченням поставок з Туреччини.

На сьогоднішній день основна пропозиція на ринку тепличних овочів в Україні представляє саме імпортна продукція, повідомляють аналітики проекту EastFruit. Традиційно, основним постачальником тепличної продукції на ринок України в передноворічний період виступає Туреччина.

Однак і там на даний момент також спостерігається нестача пропозиції тепличних овочів. На сьогоднішній день турецькі експортери не в стан задовольнити поточний попит на огірки і томати не тільки українських компаній, але і інших країн ЄС.

Наразі імпортні огірки пропонуються до продажу за ціною 35-45 грн/кг, що в середньому на 37% дорожче, ніж в кінці минулого тижня. Що стосується цін на турецькі томати, то на даний момент їх вартість вже зросла до 35-45 грн/кг, що в середньому на 32% дорожче, ніж тижнем раніше.

Ціни на тепличні овочі в Україні вже досягли рівня цін минулого року за аналогічний період. При цьому аналітики ринку впевнені, що вже найближчим часом варто очікувати прискорення темпів зростання цін на тепличну продукцію в Україні.

Свою думку вони пояснюють тим, що на даний момент практично всі українські тепличні господарства вже завершили сезон реалізації. Таким чином, практично весь обсяг огірка і томата на українському ринку становить турецька продукція.

При цьому попит на тепличні овочі в Україні також зростає, так як оптові компанії та роздрібні мережі продовжують активно формувати торгові запаси на новорічні свята, а це також провокує зростання цін. Тому, цілком очікуваним може бути зростання цін в роздрібних мережах на тепличні овочі і до 100 грн/кг.

 

SEEDS.org.ua  за інформацією EastFruit

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!