Технологія вирощування малини на грядах з мульчувальною плівкою підвищує прибутки фермера завдяки високій продуктивності плантації

0 658

Висадка малини на гряди з мульчувальним матеріалом дозволяє вже на наступний рік після посадки вивести плантацію на повну продуктивність, яка, як правило, в умовах відкритого грунту становить від 8-10 т / га до 14 т / га і вище, залежно від сорту. Про це розповів засновник українського розплідника ягідних культур Олег Босий.

Посадку малини за даною технологією проводять влітку, в червні-серпні, що дає можливість виробникові якісно підготувати поле, внести навесні гербіцид суцільної дії, інсектицид для боротьби з грунтовими шкідниками, або навіть висіяти сидеральну культуру короткого сезону, наприклад, гірчицю.


Посадка малини на гряди з мульчувальною плівкою в серпні (підприємство у Вінницькій області)

«Плівка для мульчування запобігає росту  бур’янів в рядах. Таким чином, завдяки відсутності конкуренції, рослини розвиваються значно швидше. На суглинних грунтах використання плівки також дозволяє сформувати гряду висотою 10-15 см, що забезпечує більш сприятливі умови для зростання і розвитку кореневої системи», – зазначає Олег Босий.


Вид плантації через 5 тижнів після посадки

Плівка також дозволяє істотно скоротити непродуктивні втрати вологи (випаровування з поверхні грунту і транспірація бур’яну рослинністю), але для більш раціонального використання води і добрив важливо використовувати по дві лінії крапельної стрічки на кожен ряд малини.
Як зазначає фахівець, на наступний сезон, ранньою весною, в плівці роблять додаткові отвори для формування необхідної густоти плодоносних пагонів.

Дана технологія передбачає висадку вегетуючих рослин із закритою кореневою системою (касетних або контейнерних), проте, на жаль, важко здійснити посадку традиційного посадкового матеріалу з відкритим коренем на якісному рівні не пошкодивши при цьому плівку.


Формування оптимальної щільності плодоносних пагонів навесні
Експерти проекту EastFruit відзначають, що в умовах падіння світових цін на малину, успіх в цьому бізнесі залежить від ефективності виробництва і якості вирощуваної продукції. На думку Катерини Звєрєвої, керівника проекту EastFruit, Україна вже входить до числа чотирьох найбільших світових експортерів малини і має непогані перспективи для подальшого нарощування експорту.

При цьому найбільшу ціну можна отримати при експорті свіжої малини, оскільки Україна знаходиться дуже близько до основних центрів споживання продукції в Євросоюзі, а авіадоставка малини майже в будь-яку точку світу обходиться недорого в порівнянні з оптовими цінами на малину в тих країнах, де її не вирощують. Заморожена малина може також приносити хороший прибуток за умови виробництва продукції високої якості, оскільки вона дозволяє оперувати великими обсягами продукції, а її споживання в світі, завдяки невисокій ціні, активно росте.


У наступному сезоні плантація виходить на повну продуктивність

Пропонована технологія вирощування малини на грядках з мульчувальною плівкою дозволяє істотно прискорити окупність інвестицій і підвищити загальний обсяг виробництва малини високої якості, що, в свою чергу, дозволяє говорити про більш високий рівень доходів за період продуктивного використання плантації малини.

SEEDS.org.ua за матеріалами EastFruit

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!