Тисячолітні дерева України допоможе знайти спеціальна онлайн-мапа

0 340

Інтерактивну онлайн-мапу старих дерев України презентували широкому загалу Київський еколого-культурний центр разом із картографічним онлайн-сервісом Visicom Maps.

З карти можна дізнатися, де саме розташовані ці дерева, а також отримати про них інформаційну довідку — там описано стан, вік, висоту й особливості кожного дерева чи куща.

“Ми нанесли більше 400 дерев. Джерелом інформації, як було зауважено вище, стали наші давні партнери з ККЕЦ, котрі люб’язно надали нам свій список. До нього, крім інших, увійшли кілька дерев, котрі розпочали свій життєвий шлях ще за часів князів. Всього в Україні 43 дерева (станом на 2009 рік, прим. авт), котрим за 1000 років.

Згідно з неофіційною українською традицією це здебільшого дуби. А двоє стали дорослими ще за життя Христа! На жаль, обидва дерева знаходяться на території тимчасово окупованого Криму і доступ до них обмежений. Йдеться про оливу в Нікітському ботсаду і ялівець на мисі Сарич. Взагалі, варто відзначити, що більшість найстаріших дерев України знаходяться в Криму”, – інформують у Visicom Maps.

Всього ж, за даними екологів, в Україні може бути біля 2600 офіційно заповіданих дерев. Щоправда, відсотків 20% можна відбракувати, оскільки, швидше за все, вони загинули. У цьому відношенні варто відзначити дві очевидні проблеми:

Першість у змаганні за збереження дерев-свідків, дерев-символів тримає Київ — біля 350, за ним йдуть Львівська і Тернопільська області (по 200). “Бронза” за Вінницькою, Чернігівською, Хмельницькою і Черкаською областями.

SEEDS.org.ua за інформацією maps.visicom.ua

 

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!