Точне землеробство та управління землею: названо основні інноваційні пріоритети українських фермерів

0 405

Основний інноваційний пріоритет українських агровиробників — точне землеробство. Незважаючи на складність впровадження, аграрії йдуть на це, тому що технологія дає в середньому 15% економії добрив, палива та ЗЗР, дозволяє краще управляти полем і планувати, а також накопичувати дані для прогнозування. Потенціал цієї інновації для українських реалій величезний.

Про це йдеться у результатах дослідження проекту Agrohub згідно якому були визначені основні інноваційні пріоритети українських агровиробників. Дослідження проводилось з лютого по грудень 2018 року і реалiзовано інноваційною платформою  у партнерстві з Raiffeisen Bank Aval. Воно охопило понад 150 топ-менеджерів агрокомпаній з банком землi різного обсягу.

Другий пріоритет — інновації в управлінні землею. Аграрії розуміють, що земля — ​​це головний актив їх бізнесу. Аудит і облік полів, аналіз цих даних через багаторівневі GIS-системи, що дозволяють відслідковувати кожну сотку, — в Україні з’являються такі технології роботи з земельним банком, яким можуть позаздрити і західні фермери.

Ще один інноваційний пріоритет, в якому українські аграрії випереджають світових конкурентів, — це ERP-системи управління компанією. Найчастіше їх впроваджують великі холдинги. Потреба в технології обумовлена ​​особливістю локальних агрокомпаній: величезними територіями, розкидом земельних кластерів і необхідністю управляти великими колективами.

«На мій погляд, недовго залишилося чекати моменту, коли Україна буде задавати тон в частині розвитку цифрових платформ для управління бізнесом», — впевнений Кирило Криволап, партнер Agrohub.

«Вперше продіагностована ціла агрогалузь. Вперше розроблено матрицю зрілості — технологію, що дозволяє агрокомпанії оцінити себе на світовій мапі інновацій і зрозуміти, які наступні кроки робити. Я завжди кажу, що інновації, в кінцевому підсумку, — це про фінансовий результат», — каже Юлія Порошенко, засновниця Agrohub, — «Завдання звіту — допомогти аграріям зробити вибір технологій для своїх потреб».

У звіті National Innovation Agenda Report представлено 130 технологічних рішень, доступних українським аграріям, і 25 кейсів практичного застосування цих рішень. Всі вони зібрані у базу Agrohub Innovation Solutions.

SEEDS.org.ua

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!