Торговельна палата США закликає українських парламентарів надати доступ фермерам до високоякісних ЗЗР

0 114

Американська торговельна палата в Україні закликала народних депутатів прийняти законопроєкт «Про внесення змін до статті 4 Закону України “Про пестициди та агрохімікати” щодо ввезення пестицидів на митну територію України» № 2289, який надасть українським фермерам доступ до високоякісних та інноваційних засобів захисту рослин (ЗЗР) та сприятиме підвищенню конкурентоспроможності аграрного сектору та економічному зростанню України в цілому.

Американська торговельна палата в Україні зазначила, що вже понад чотири роки доступ інноваційних засобів захисту рослин до ринку України є фактично заблокованим.

Існуючий стан справ ставить українських фермерів у неконкурентне становище, адже вони не мають змоги отримати доступ до інноваційної продукції нового покоління, розроблених для більш ефективної боротьби зі шкідниками та хворобами рослин, які водночас є безпечнішими з погляду токсикології та екотоксикології.

Чинне законодавство не узгоджується із відповідним законодавством ЄС, уможливлює недобросовісну конкуренцію та торговельні бар’єри у доступі на український ринок інноваційних ЗЗР, що виробляються міжнародними компаніями, які працюють та створюють робочі місця в Україні. Це негативно впливає на бізнес-клімат та інвестиційну привабливість ринку ЗЗР в Україні.

Для вирішення цієї проблеми в жовтні 2019 р. у Верховній Раді України зареєстровано законопроект № 2289, який був підтриманий Комітетом ВР з питань аграрної політики та рекомендований до ухвалення за основу та в цілому.

На підтримку прийняття цього законопроекту також виступають аграрні бізнес-асоціації, науково-дослідні інститути, профільні Міністерство та Комітет ВРУ, Державна служба з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів, низка посольств.

SEEDS.org.ua

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!