Традиційна кулеша та старовинні маєтки: туристичний маршрут за мотивами роману Марії Матіос створили на Буковині

0 260

Пандемія та локдаун стали поштовхом для розвитку внутрішнього туризму в Україні. Популярнішими стали не лише давно відомі напрямки (Київ, Львів, Карпати, Софіївка та ін.), а й сільський зелений туризм. З’являються нові локації та маршрути, зокрема й гастрономічні. Має гастрономічну зупинку і новий туристичний маршрут на Буковині, який створили за мотивами роману Марії Матіос “Букова земля”, повідомляє SEEDS.

Є різні варіанти проходження цієї дороги для мандрівників. Організатори пропонують три способи – пішохідний, велосипедний та автомобільний маршрути. До ключових локацій належать водоспад Чемернарський Гук, перевал Шудрин, скелі Великого мольфара та графині Елізи Василько, а також маєток Васильків ХІХ століття у селі Берегомет з залишками столітнього саду. Саме про цю шляхетну родину і цю місцевість згадує письменниця у романі “Букова земля”.

Читайте також: Чорні вареники з білою бриндзею: на Закарпатті шукають нові рецепти для місцевого суперфуду

Віктор Скрипник, автор проєкту, зазначає, що особливістю маршруту є гастрономічний напрямок. Смачна точка на дорозі для мандрівників – Музей живої гуцульської поживи у селі Багна. Саме тут можна не лише скуштувати автентичних страв, а й побувати на майстер-класі з їх приготування. Зокрема, тут пригощають кукурудзяною та картопляною кулешею, варениками та іншими смаколиками.

Туристи можуть самостійно обрати локації та тривалість подорожі. Існують варіації маршруту, розраховані на один, два та три дні.

SEEDS за матеріалами Суспільне Буковина

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!