Традиційний обрядовий хліб Вінниччини став нематеріальною культурною спадщиною України

0 129

Традиційний обрядовий хліб Вінниччини визнано об’єктом нематеріальної культурної спадщини України. Про це повідомив начальник Вінницької ОВА Сергій Борзов, пише SEEDS.

«Традиційний обрядовий хліб Вінниччини визнано нематеріальною культурною спадщиною України! Наказом Міністерства культури та інформаційної політики № 525 від 23 грудня 2022 року до Національного переліку елементів нематеріальної культурної спадщини увійшов елемент «Традиційний обрядовий хліб Вінниччини», – написав Борзов на своїй сторінці у Facebook.

За його словами, у кожному українському селі є господині, які печуть хліб та короваї. Але саме на Вінниччині збереглись унікальні традиції випікання короваїв, паляниць та інших видів хліба.

Носіями елемента «Традиція випікання обрядових хлібів на Вінниччині» не є якась одна громада. Він поширений по території всієї Вінницької області у родинах. Про це зазначають в Українському центрі культурних досліджень.

Читайте також: Садівництво рятує від хронічних та психічних захворювань

Про це свідчать експедиції, проведені в 1985-2019 за участю фахівців обласного центру народної творчості, Інституту мистецтвознавства, фольклористики та етнології ім. М.Т. Рильського НАН України та зібрані польові матеріали кандидата історичних наук, етнографа-науковця Світлани Творун з м.Вінниці.

В результаті досліджень на Вінниччині виявлено понад 100 унікальних видів обрядової випічки, яка має свою особливість і сакральну цінність та користується великим попитом й донині.

 

SEEDS

Головні новини Seeds та агроідеї для зростання вашого бізнесу в Telegram Facebook Instagram
Youtube та Підписуйтесь!

Залишити коментар

Ваш email не буде опубліковано

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!